Artikel

28
jul

Langebæk Borgerforenings sommerfest

Borgerforeningen afholder sommerfest d. 12/8 kl. 15-?

Så er det atter ved er være tid til årets sommerfest 😉 …. det plejer at være rigtig hyggeligt, så det er bestyrelsens håb at rigtig mange vil støtte op om arrangementet.

Foreningen beværter med kartoffel- og grøn salat. I medbringer selv det i ønsker grillet samt service. Grillen vil være klar fra ved 17 tiden. Drikkevarer samt kaffe/the og kage kan erhverves til foreningens faste priser.

Tilmelding nødvendig senest 11/8

til

anders.h.hemmingsen@gmail.com

Foreningen råder jo over en dejlig stor græsplæne, så medbring endelig bolde, kongespil, ringspil, kroket ect. som små og store har lyst til at lege med. Borgerforeningen bidrager med flødebollemaskine, gynger, balancebom og nye net i målene.